Hükümet & Liderlik Okulu Düşünce Grubu

kitap-1
2005 Yılının Mart ayında başlayan ve 4 ay boyunca çok değerli devlet adamlarını Türk halkı ile buluşturan Siyaset Okulu Projesi Başarıyla tamamlandı. Bu süre zarfından mesleki anlamda birbirinden çok farklı alanlarda bulunan bazı katılımcılarımız Hükümet ve Liderlik Okulunun Düşünce Grubu çatısı altında buluştular. Gerek kendi kişisel birikimleri gerekse Siyaset Okulu müddetince almış oldukları bilgileri birleştirerek siyaset okulunun gerçek amacına yönelik çalışmalara başladılar. Gerçek hedefi Türkiyenin içinde bulunduğu durumu ve hali hazırda yaşamakta olduğu farklı sorunları dile getirip bu sorunlara çözüm üretmek olan değerli Düşünce grubu üyelerimiz bu çalışmalarını ilerlettiler ve geliştirdiler.

Neticede yazarlarımız ele aldıkları konuları en iyi şekilde değerlendirip,sorunları masaya yatırdıktan sonra bu sorunlara çözüm ürettiler. Yazmış oldukları makaleler Türkiyenin belli başlı bazı sorunlarına çözüm üretmekle kalmadı ve bu tarz çalışmaların yapılması gereğini bir kere daha gözler önüne serdi.

Türkiye’de sadece eleştirinin ön planda olduğu ve maalesef yapılan eleştirilere fazla çözüm üretilmediği bu dönemde bu çalışma belli bir ölçüdede olsa sistematik konusunda topluma ışık tutacaktır.

Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı değerli yazarlarımızı ve Siyaset Okulu projesine yaptıkları büyük katkılar ve desteklerden ötürü Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süheyl Batum’a ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Enver Yücel’e şükranlarımı sunarım.

Bu denli açık fikirli ve bünyesinde farklı düşünceleri barındıran bir düşünce gurubu ancak bu denli açık fikirli ve özgürlükçü bir yönetim kadrosuyla gerçekleşebilirdi.

Burak KÜNTAY
Başkan
Hükümet ve Liderlik Okulu